Telefon Atakent Şube
Telefon Çamlıca Şube
Sağlıklı Dişler Sizi Bekliyor...

Estetik Diş Hekimliği

Günümüz dünyasında diş hekimliği hastanın sadece tedavi veya protez ihtiyacı ile ilgilenmemekte, işimizin büyük bir kısmını estetik ihtiyaçlar oluşturmaktadır.

Güzel görünmek beğenilmek insanoğlunun doğasında var olan bir arzudur. İşte burada estetik diş hekimliği devreye girer. Daha güzel bir gülüş tabiki herkesin sahip olmak isteyeceği bir ifadedir.

Hastaların estetik kaygıları ; diş rengi,kırık,çizik , yıpranmış, eksik,aralıklı, dizimi bozuk veya uyumsuz dişler gibi sıralanabilir.

Diş hekimliği bu konuda hastalara gülüş tasarımı dedğimiz yüz ,gülümseme, diş ve diş etlerinin uyumu gibi komple bir tedavi planlaması yapılmaktadır. Bu aşamada diş eti ve gerekirse diş ile ilgili diğer unsurlarda değişiklik yapılarak daha iyi bir gülüş tasarlanır. Kısacası sanat ve bilim beraber çalışır. Gülüş tasarımı multidisipliner bir çalışmadır dişeti yumuşak doku tasarımları için periodontoloji , cerrahi ve sonrasında protetik tedavi beraberce hareket eder.

Hastanın sadece dişlerinin rengi ile ilgili şikayeti varsa beyazlatma dediğimiz bleaching uygulanması yeterli olacaktır. Ancak dişlerinde renk değişimi yanında şekil boyut konum gibi değişikliklerde istiyorsa o zaman laminate veneer kuron bilinen ismi ile yaprak porselen uygulaması tercih edilir . yaklaşık 10 gün süren bir işlem ile dişlerin sadece ön yüzeylerine uygulanan renk ve şekil değişikliği gerçekleştirilebilen restorasyonlardır.

Teknolojik gelişimler ve bilimsel çalışmalar her konuda olduğu gibi diş hekimliğinde de malzeme ve üretim olarak artık orjinaline yakın güçlü ve renk değişimlerine dirençli çalışmalar yapmamıza olanak vermektedir.

Gülüşünüzü değiştirmek, güzelleştirmek istiyorsanız bilmeniz gereken birkaç husus daha var

  • Özenli ve hassas bir teknik ile çalışıldığı için estetik diş hekimliği maliyeti yüksektir.
  • Çoğu özel sağlık sigortaları da dahil sigorta bu işlem giderlerini karşılamaz
  • Kullanılan malzemeler her ne kadar geçmişe göre artık çok dayanıklı ise de kırılıp çatlayabilir,aşınabilir , ve tekrarlanmaları gerekebilir.